O mně

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já si budu hrát s šicím a vyšívacím strojem, leč cesty světa jsou poměrně nevyzpytatelné a tak se tato věta stala skutečností. V mladším věku byl šicí stroj můj úhlavní nepřítel. Obrovským peklem bylo jen protáhnout nit celým tím složitým mechanismem a v zásadě jsme spolu žili v takové vzájemné nevšímavosti. On si nevšímal mě, já si nevšímala jeho a všechny strany byly spokojené.

To se však změnilo ve chvíli, kdy jsem se rozhodla začít tvořit podsedlové dečky na koně. Ano, tady to všechno začalo. A než jsem ušila svou první podsedlovku, byla jsem mistr v párání stehů. Naprostá špička v oboru. Nicméně, postupně jsem začínala dorovnávat skóre. Už to nebylo 1000:1 pro šicí stroj, ale i já jsem začínala rozehrávat poměrně slušnou partii.

Poptávka však nebyla jen po podsedlových dečkách, ale zákaznice si žádaly i výšivky jmen, obrázků apod. Ze začátku jsem si výšivky nechávala dělat ve velkých firmách. Výsledek? Dlouhé čekací lhůty, nepříjemná komunikace a kolikrát výšivka malá či na špatném místě. Na předělání nebyl čas. Celé to vyvrcholilo před Vánoci, kdy byla obrovská poptávka a já vůbec netušila, jestli Ježíšek stihne vše doručit včas. Jedním slovem PEKLO. Řekla jsem a dost! Ty nervy mi za to nestojí. A tady začal příběh výšivek. 😊 

Pořídila jsem do dílny kombinovaný šicí a vyšívací stroj značky Brother a začaly se tvořit první výšivky. Kdyby mi někdo před 5-ti lety řekl, že si budu každý den hrát s šicím strojem, nevěřila bych. Spíš bych se náramně bavila touto nereálnou myšlenkou. Ale jak se říká, člověk míní, život mění.

Dnes už jsem schopná vytvořit téměř jakoukoliv výšivku na téměř jakýkoliv materiál. Tím téměř mám na mysli vše, co je technicky možné. Do dílny také přibyl nový průmyslový vyšívací stroj značky Tajima, se kterým toto mistrovské umění mohu posunout ještě k větší spokojenosti klientů.

Se vším Vám samozřejmě velmi ráda pomůžu, protože vím, jaké to je, když je člověk na vše sám. Garantuji Vám, že jakýkoliv Váš dotaz bude vyslyšen a s radostí zodpovězen. 💗

S úctou, Vaše Alena Češková